White Widow w ofercie polskich seedbanków 

White Widow podbił światowy rynek wyrobów konopnych już na początku lat dziewięćdziesiątych. Od tamtej pory nie znika z rankingów popularności, a dla wielu użytkowników konopi stał się znacznikiem jakości. Poniżej podpowiadamy jak i gdzie należy kupować nasiona tej odmiany, by mieć pewność, że uzyskujesz oryginalne i autentyczne produkty. 

W poszukiwaniu zaufanego dostawcy 

Jak rozpoznać dobrej jakości i godnego zaufania dostawcę wyrobów konopnych? Najlepszym sposobem jest zwrócić uwagę na zawartość jego asortymentu oraz miejsce pochodzenia udostępnianych wyrobów. Warto zwrócić uwagę na to z jakich seedbanków są one pozyskiwane. Od razu powiemy, że warto zrezygnować z oferty tych dostawców, którzy ukrywają lub niechętnie przyznają się do sposobu pozyskiwania i miejsca pochodzenia nasion. 

Niestety, ale w drugim obiegu funkcjonuje wiele podróbek. Choć są to nasiona tańsze niż ich sklepowe odpowiedniki, to jednak często są po prostu podróbki, a ich materiał genetyczny może nie mieć nic wspólnego z genetyką oryginalnych odmian. Niestety, ale często dotyczy to odmian popularnych, takich jak choćby White Widow.

Ponieważ White Widow to odmiana wytrzymała i łatwa w przechowywaniu, wielu nieuczciwych hodowców wykorzystuje ten fakt i produkuje własne krzyżówki. W ten sposób nie tylko osłabiają oryginalny materiał genetyczny, ale również wprowadzają w błąd wielu kolekcjonerów, przekonanych, że kupują nasiona oryginalnej odmiany.

Najlepszym wyborem będzie zakup w tych sklepach konopnych, które udostępniają swoje wyroby w oryginalnych hermetycznych opakowaniach, sygnowanych przez seedbank, w którym zostały wyprodukowane. Warto sięgać przede wszystkim po ziarenka sygnowane przez Dinafem Seeds, Biomifarm, GreenHouse Seeds, Humboldt Seed Company lub Super Sativa Speed Club.

Zobacz również