O czym warto pamiętać przy złomowaniu pojazdu?

Złomowanie starego samochodu to wybór wielu Polaków, pragnących pozbyć się swojego starego pojazdu. Wbrew pozorom jest to opcja korzystna, która wiąże się z niewielkim przychodem. Za oddany wrak otrzymujesz określoną kwotę, zależną od stawki danej stacji oraz stanu pojazdu (i jego masy).

Sprawy ważne i ważniejsze – w trakcie nawiązywania transakcji 

Przystępując do umowy z daną stacją demontażu, należy przygotować komplet dokumentów, bez których załatwienie sprawy nie będzie możliwe. Dowód rejestracyjny, karta pojazdu, tablice rejestracyjne – to najważniejsze z nich. Ponadto weź z sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. W przypadku samochodów powypadkowych lub mocno zniszczonych, warto upewnić się czy znasz ich numer VIN, numer nadwozia, ramy lub podwozia. 

Po sfinalizowaniu umowy pracownicy stacji wydają specjalne oświadczenie o kasacji. Warto zachować je – może przydać się w celu odzyskania nadpłaconego stawki a ubezpieczenie. 

Wyrejestrowanie jest natomiast obowiązkiem spoczywającym na Twoich barkach. Masz na to 30 dni od momentu nawiązania umowy z daną firmą. Nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę. 

Skup aut Poznań  – gdzie szukać atrakcyjnych stawek? 

Poszukując stacji kasacji oferujących wysokie stawki za Twój wrak, warto brać pod uwagę przede wszystkim sieciówki oraz placówki należące do linii franczyz. Możesz spodziewać się lepszych stawek niż w przypadku indywidualnych stacji demontażu. Ponadto warto zwrócić uwagę na stacje zlokalizowane w dużych miastach, gdzie stawki są również bardziej konkurencyjne – na przykład AutoKurek, prowadzący stacje na terenie całego kraju.