Jak zaplanować wakacje?

Nareszcie nadeszło moje wymarzone lato. Wciąż chodzę do okrutnej roboty, jednakże zaczęłam ostatnio myśleć o przyszłych wakacjach. Urlop wzięłam na początek sierpnia, także już za parę chwil będę w stanie w końcu wypocząć. Swoje wczasy zaplanowałam tak, że jestem przekonana, iż wyjazd będzie wielką przygodą!

Początkowo z przyjaciółmi chcieliśmy wyruszyć za granicę. Co roku odwiedzamy Chorwację, która w ogóle nam nie powszednieje, jednakże tym razem zapragnęliśmy zaznać czegoś zupełnie innego. A jeśli zwiedzilibyśmy polskie morze? Przecież Bałtyk również jest całkiem atrakcyjnym miejscem, a wypoczynek w Polsce nie musi oznaczać za każdym razem wylegiwania się na piasku. Dodatkowo, obecnie nie pragnę jakoś oddalać się od mojego państwa, bo przeraża mnie to, co dzieje się za granicą. Chcę przeczekać ten straszny etap w swoim zabezpieczonym państwie.

Urlop spędzam więc nad polskim morzem. Nie będę jednak przebywać w ekskluzywnym, hotelowym pokoju, bo spróbujemy zarezerwować sobie miejsce na terenie namiotowym. Wyruszamy z własnymi namiotami i śpiworami, rozbijamy obóz, a później urządzamy sobie prowizoryczną szkołę przetrwania. Zamierzamy wziąć minimalną kwotę gotówki i postarać się spędzić wspaniałe wakacje niewielkim nakładem. Zamierzamy kąpać się, opalać się, maszerować i odwiedzać co ciekawsze zabytki, a za to prawie nic nie musimy płacić.

Jestem tak rozentuzjazmowana całym wyjazdem, że już odliczam dni do wyczekiwanego wypoczynku. Będziemy podróżować koleją, tak więc sama podróż może być dość ciekawa, ponieważ ostatnio jechałam tak kilkanaście lat temu. A najwspanialsze jest to, iż w końcu będę w stanie spędzić więcej wolnych dni z najlepszymi przyjaciółmi. Ubóstwiam ich, tak więc nasze wakacje na pewno będą udane!

Zobacz również