PROGRAM ZIELONY

  • ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM! – pomóż małemu Patrykowi i dołącz do grona superbohaterów.

Patryk urodził się 29.07.2015 r. w Bydgoszczy. Wykryto u niego wadę serduszka TGA + przerwę między komorami. W wyniku problemów i komplikacji pooperacyjnych po cewnikowaniu dotętniczym w obu stopkach powstała martwica. Lekarze zadecydowali o amputacji lewej nóżki. Dzięki dotychczasowemu wsparciu niemal dwuletni obecnie Patryk zaczyna chodzić. Dla dalszego rozwoju dziecka niezbędne są rehabilitacja oraz protezy.

Chcemy włączyć się w akcję pomocy Patrykowi. Podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce do lat 23 będziemy zbierać plastikowe nakrętki, które przekażemy rodzicom Patryka, a dzięki którym możliwe będzie sfinansowanie jego dalszej rehabilitacji.

Na całym obiekcie rozstawione będą pojemniki, do których wrzucać będzie można nakrętki.

Zachęcamy do udziału w akcji. Przyjdź na stadion, pomóż Patrykowi i sam zostań superbohaterem!

  • KIBICUJ SUPERBOHATEROM! - BEZ SAMOCHODU. 

Nadmierny hałas, choroby, zatłoczenie, zanieczyszczenie powietrza, brak bezpieczeństwa i płynności ruchu - to tylko niektóre uciążliwości jakie dotykają mieszkańców miast. Według szacunków ruch w miastach powodowany przez transport drogowy odpowiada za 40% emisji CO2 i 70% emisji pozostałych zanieczyszczeń. Spośród wszystkich form transportu chyba najwięcej kontrowersji z uwagi na wpływ na środowisko, wzbudza transport samochodowy. Wynika to nie tylko z emisji do atmosfery tlenków węgla, azotu oraz związków ołowiu i siarki, zanieczyszczaniem wód chlorkami i metalami ciężkimi, ale także z hałasu i tworzenia barier ekologicznych.

Co możemy z tym zrobić? Realną ekologiczną alternatywą transportu pasażerskiego jest transport zbiorowy. Np. jeden autobus pięciokrotnie mniej zanieczyszcza atmosferę i zużywa trzy razy mniej energii w przeliczeniu na jednego pasażera, a także przemierza około dwadzieścia razy mniejszą powierzchnię drogową w porównaniu z transportem indywidualnym.

Dlatego zachęcamy do przybycia na stadion środkami komunikacji publicznej lub rowerem.

Każda osoba, która przy kasie okaże bilet komunikacji miejskiej skasowany w ciągu poprzedzającej godziny będzie mogła podziwiać naszych Superbohaterów za pół ceny!* Również osoby przybywające rowerem (parkujące rower miejski lub pozostawiające rower na stojakach rowerowych przed stadionem) uzyskają zniżkę 50% na bilet wstępu na stadion w dniu zawodów*. 

Dodatkowo, każdy kto nabędzie bilet na zawody z wyprzedzeniem będzie mógł przyjechać na stadion i wrócić komunikacją miejską za darmo (dotyczy dnia, na który został wykupiony bilet na zawody, w przypadku karnetów – wszystkie dni).

Kibicuj Superbohaterom i wspieraj środowisko! Przyjedź na stadion bez samochodu!

*Akcja dotyczy biletów normalnych na dany dzień.

  • EKOBUS

W dniach 13-14 lipca Mistrzostwa Europy do lat 23 w Lekkiej Atletyce odwiedzi EKOBUS, czyli mobilne laboratorium wyposażone w nowoczesne stanowiska badawcze. Animatorzy wraz z maskotką - Bocianem Bogusiem będę zachęcać najmłodszych m.in. do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów, ich segregacji i recyklingu oraz wyjaśnią jak działa bydgoska instalacja termicznego przekształcania odpadów (ZTPOK).

EKOBUS jest jednym z narzędzi promowania ekologii i edukacji najmłodszych. Działalność Ekobusa ma na celu rozwijanie dobrych praktyk postępowania z odpadami, począwszy od świadomych zakupów i ograniczania wytwarzanych śmieci, przez ich segregację, aż po budowanie świadomości w zakresie odpadów, które mogą być wykorzystywane jako surowiec energetyczny.