MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy zlokalizowany jest na północnych krańcach Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 163. Jest on częścią Kompleksu Sportowego Zawisza, o powierzchni 25 hektarów, obejmującego stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, halę gier, krytą bieżnię, strzelnicę, stadion boczny, boisko ze sztuczną nawierzchnią, siłownię, salę bokserską, korty tenisowe, halę gimnastyki sportowej oraz liczne obiekty administracyjne, restauracje i hotel.

Stadion będący głównym obiektem Kompleksu Sportowego Zawisza, to stadion łączący w sobie dwie funkcje: lekkoatletyczną i piłkarską. Wybudowany został w latach 1957-1960, a jego gruntowna przebudowa miała miejsce w latach 2007-2008. Stadion po modernizacji mieści 20 247 widzów (miejsc siedzących). W budynku pod trybuną (4 kondygnacje) znajdują się: szatnie, sale konferencyjne, restauracja, pomieszczenia odnowy biologicznej, sanitariaty dla widzów, biura. Obiekt spełnia standardy wyznaczone przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyki (IAAF), posiada certyfikat  Pierwszej Klasy. Stadion posiada 9-torową bieżnię w kolorze niebieskim (Conipur-M). Wokół Stadionu znajduje się ok. 1 tys. miejsc parkingowych.

Obiekt ze względu na swoją funkcjonalność wielokrotnie był miejscem organizacji Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, a także wielu znaczących imprez międzynarodowych jak chociażby:
  • 1979 - Mistrzostwa Europy Juniorów
  • 1999 - Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce (inauguracyjne mistrzostwa świata w lekkoatletyce w tej kategorii wiekowej, do lat 17)
  • 2003 - Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U'23
  • 2004 - SPAR Pucharu Europy (SPAR European Cup 2004)
  • 2008 - Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce (IAAF World Junior Championships in Athletics)

Od 2001 roku na stadionie corocznie odbywa się Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (obecnie European Athletics Classic Permit Meeting) z udziałem wielu gwiazd lekkiej atletyki z Polski i całego świata.