MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Słowak Jan Volko i Hiszpan Carlos Mayo zdobyli już dwa krążki w mistrzostwach w Bydgoszczy. Sprinter ze Słowacji na koniec sobotnich zmagań na stadionie Zawiszy jako jedyny tego dnia pobił rekord mistrzostw - z czasem 20,33 s. pobiegł po złoto na 200 m.

Volko w ostatnim z 15 sobotnich finałów powetował sobie piątkową porażkę z Edoburunem na 100 m. Na dwa razy dłuższym dystansie na ostatni metrach wyraźnie wyprzedził Francuza Dautremera, bijąc rekord mistrzostw. Kilka minut wcześniej po swój także drugi medal pobiegł Hiszpan Carlos Mayo.

W czwartek został pierwszym złotym medalista po triumfie na 10000 m, a po 48 godzinach dołożył brąz na 5000 m po niezwykle emocjonującym finiszu, gdzie na metę blisko siebie wpadło pięciu długodystansowców, a zwyciężył atakujący z czwartego miejsca na ostatniej prostej Włoch Crippa.

Po trzech dniach mistrzostw w klasyfikacji medalowej Polaków z prowadzenia zepchnęli Niemcy - mają 9 medali (2 złote, 2 srebrne 5 brązowych), na drugim miejscu są Ukraińcy - 6 (2-2-2) na trzecim biało-czerwoni - 5 (2-2-1).

Jarosław Dąbrowski, LOC Press Office


Carlos Mayo był już dwa razy dekorowany (fot. Jarosław Dąbrowski)


Jan Volko zmęczony ale zwycięski (fot. Maciej Brzeźniak)