MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Maria Andrejczyk, Ewa Swoboda, Konrad Bukowiecki i Sofia Ennaoui – lekkoatletyczni bohaterowie, superbohaterowie Mistrzostw Europy do lat 23 Bydgoszcz 2017. Dziś prezentujemy trzecią z nich wraz z najbardziej charakterystycznym przymiotem.

Sofia Ennaoui to WYTRZYMAŁOŚĆ.

 

Superwytrzymała Sofia Ennaoui, słynąca w lekkoatletycznym środowisku z zachowywania sił na ostatnie metry walki – rywalki nigdy nie mogą czuć się bezpiecznie, gdy za nimi biegnie superbohaterka Ennaoui. Jej piorunujący finisz zadziwił już nie jedną biegaczkę i nie jednego kibica.

Już dziś naszą Superbohaterkę będzie można zobaczyć podczas startu w Rzymie – dopingowana przez tysiące mieszkańców stolicy Włoch Superbohaterka Sofia Ennaoui pobiegnie na Stadio Olimpico na dystansie 1500 metrów. Grono rywalek silne, ale wytrzymałość – domena Sofii – z pewnością pomoże jej w uzyskaniu znakomitego czasu!

Sofia w kontekście startu w Bydgoszczy nie ukrywa: Zawsze na mistrzostwach Europy jest duża konkurencja, z tego względu że przecież przyjeżdża wiele dobrych biegaczek i nie ma to znaczenia, że to impreza do lat 23. Nie ukrywam, że chciałabym zdobyć w końcu złoty medal w mistrzowskiej imprezie na polskiej ziemi.
Więcej od Sofii w rozmowie, którą wkrótce opublikujemy.

Tak jak poprzednio, gdy zaprezentowaliśmy Konrada Bukowieckiego i Marię Andrejczyk, prezentujemy krótką opowieść bohatera o początkach kariery:

Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się w czwartej klasie podstawówki. Moi nauczyciele z Zespołu Szkół w Lipianach odkryli we mnie smykałkę do aktywności fizycznej i zaczęłam reprezentować swoją szkołę od uczestnictwa w sztafetowych międzyszkolnych biegach przełajowych. Aż do 2010 roku jeździłam na zawody indywidualne i drużynowe jednocześnie uczestnicząc w SKS-ach, aż w końcu mój nauczyciel W-Fu zdołał mnie namówić do zapisania się na treningi lekkoatletyczne do okolicznej miejscowości Barlinek, które były prowadzone pod okiem trenera Wojciecha Szymaniaka. Tak zostało do dzisiaj. Bardzo się cieszę, że nie wybrałam innej drogi, bo w tym sporcie czuję się jak w ryba w wodzie!

Sofię poznacie w naszych serwisach, ale także w mediach społecznościowych, gdzie jest bardzo aktywna i… wytrzymała jak na super bohaterkę przystało:

Instagram
Twitter
Facebook