MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Sofia Ennaoui jako Superbohaterka mistrzostw Europy do lat 23 była gościem specjalnym konferencji prasowej. - To dla mnie zaszczyt - mówi brązowa medalistka HME w Belgradzie na 1500 m 


Utalentowana biegaczka wraz z trenerem Wojciechem Szymaniakiem oraz Ambasador Mistrzostw Marek Plawgo przyjechali do Bydgoszczy, by promować zawody. Na miejscu, w Hotelu Zawisza powitali ich dyrektor generalny ME U23 Krzysztof Wolsztyński oraz Adam Soroko, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Dyrektor Soroko poinformował o konkursie na pocztówkę mistrzostw, o którym pisaliśmy TUTAJ.- Zachęcam nie tylko do udziału w konkursie, w którym do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe i bilety na mistrzostwa, ale także do przyjścia na zawody, które z pewnością będą na wysokim poziomie. Ci „młodzieżowcy”, to niejednokrotnie – co pokazują także nasi Superbohaterowie – dojrzali sportowcy rywalizujący na równi z seniorami lub lepsi od nich – zauważył Soroko.
Zapis transmisji facebook’owej: TUTAJ
Artykuł w „Gazecie Pomorskiej wraz z galerią: TUTAJ
Nagranie – Polskie Radio Pomorza i Kujaw: TUTAJ


Krzysztof Wolsztyński: W naszej kampanii promocyjnej prezentujemy cztery utalentowane osoby,  ale mam nadzieję, że medali będzie więcej. Plakat i billboardy ukażą się w różnych miejscach. Będą zapraszały, aby jak najwięcej osób przyszło na stadion Zawiszy. Przy zapełnionym stadionie lepiej zdobywa się medale.


Sofia Ennaoui: Bycie Superbohaterem to dla mnie spore wyróżnienie, którego tak naprawdę się nie spodziewałam. To prawdziwy zaszczyt być w gronie tej czwórki lekkoatletów. Wyróżniam się  wytrzymałością, każdy z nas posiada inną cechę. Ta wybrana dla mnie z pewnością jest trafiona.


Marek Plawgo, dwukrotny złoty medalista ME U23 Bydgoszcz 2003: Tamten rok to był faktycznie pewien próg mojej kariery. Nie ma nic piękniejszego niż odśpiewać hymn Polski wraz z kilkunastotysięczną widownią. Pod względem dopingu, właśnie 2003 rok tu, w Bydgoszczy, był dla mnie najważniejszy. U23 to absolutnie top class – gwarantuję największe emocje i wyniki na najlepszym poziomie.


Wojciech Szymaniak, trener Sofii Ennaoui: Mamy bardzo dużo pracy do wykonania. Jak Sofia wspomniała – zdążyła już zaliczyć 27-dniowe zgrupowanie w Kenii. Obecnie jesteśmy w Wałczu. 27 maja – diamentowa liga w Eugene -  to będzie pierwszy sprawdzian po startach halowych. Staram się sobie przypomnieć ile razy tu startowaliśmy. Raz Sofia wygrała Enea Cup (Europejski Festiwal Lekkoatletyczny) i mistrzostwa Polski w zeszłym roku. Postaramy się aby tego 16 lipca było złoto. Nie udało się go wygrać przed dwoma laty. Tallin był do wygrania, ale w głowie poukładało się inaczej. To był specyficzny rok. Do występu na tamtych mistrzostwach Europy wygrała wszystkie biegi, ale ten jeden nie. Teraz Sofia jest pokorniejszą zawodniczką.