MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Maria Andrejczyk, Sofia Ennaoui, Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki – lekkoatletyczni bohaterowie, superbohaterowie Mistrzostw Europy do lat 23 Bydgoszcz 2017. Dziś prezentujemy pierwszego z nich wraz z najbardziej charakterystycznym przymiotem.

Konrad Bukowiecki to SIŁA. Ma jej tyle, że nie przestaje bić różnych rekordów. To na bydgoskim stadionie w 2016 roku w czasie Mistrzostw Świata do lat 20 pchnął kulę (o wadze 6 kg) na odległość 23,34 m. Rekord świata juniorów! Kolejny raz popisał się niezwykłym osiągnięciem podczas tegorocznych mistrzostw Europy w hali. Posłał seniorską kulę (7,26 kg) aż na 21,97 cm. Siły tyle, że ten rezultat dał mu absolutny rekord Polski seniorów, lepszy nawet od wyników Tomasza Majewskiego. Oczywiście także złoty medal. Reprezentant Gwardii Szczytno to bez wątpienia mocny punkt biało-czerwonych i faworyt do złota na lipcowych ME do lat 23 w Bydgoszczy.

Oto co sam mówi o początkach kariery lekkoatlety:

„Ciężko jednoznacznie stwierdzić kiedy zaczęła się moja przygoda z lekkoatletyką. Pamiętam, że jako mały chłopiec chodziłem z rodzicami na stadion i od najmłodszych lat bawiłem się tym sportem. W 2008 roku pierwszy raz wziąłem do ręki kulę. Zawsze wyróżniałam się na tle swoich rówieśników siłą, co było też widać po moich pierwszych zawodach w roku 2009, gdzie kulą o wadze 4kg pchnąłem 9.54 na warszawskim AWFie. Przeplatałem treningi lekkiej z innymi dyscyplinami, ale w końcu w 2010 roku postanowiłem postawić na pchnięcie kulą, no i czasami rzut dyskiem.”

Wkrótce kolejna prezentacja Superbohatera mistrzostw. Wypatrujcie ich także na plakatach, billboardach i w social mediach. Siła!