MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Wczoraj Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił skład reprezentacji na zbliżające się 34. Halowe Mistrzostwa Europy – wśród zawodników m.in. biało-czerwone gwiazdy mistrzostw Europy do lat 23.

Największe nadzieje możemy wiązać ze startem Ewy Swobody, Konrada Bukowieckiego oraz Sofii Ennaoui – oni będą podporą polskiej ekipy podczas bydgoskich mistrzostw i mają szansę złotymi zgłoskami wpisać się na karty historii czempionatu U23 w 2017 roku.

Swoboda z każdym biegiem tego sezonu poprawia swoje wyniki, a podczas niedawno zakończonych mistrzostw Polski w Toruniu pokonała 60 metrów w 7.15. Niespełna 20-letni Konrad Bukowiecki, dwukrotny mistrz świata U20, w tym sezonie zdążył już pchnąć 21.15! Wynik młodego kulomiota plasuje go na znakomitym trzecim miejscu w europejskich tabelach. Czy zawodnik Gwardii Szczytno, czwarty już w halowych mistrzostwach świata przed rokiem, wskoczy na podium w Kombank Arenie? Jesteśmy przekonani, że tak będzie! Sofia Ennaoui ostatnio miała pracowite dni – w sobotę poprawiła rekord życiowy w Birmingham, a dzień później w Arenie Toruń zdobyła mistrzostwo Polski na 3000 metrów. Jak niezwykle waleczna Polka poradzi sobie na bieżni w Belgradzie przekonamy się już w przyszły weekend. 

Innymi bohaterami mistrzostw Europy U23, które odbędą się w lipcu, mogą być również inni uczestnicy halowych mistrzostw m.in. utalentowany średniodystansowiec Mateusz Borkowski, czy Przemysław Waściński, który znalazł się w składzie sztafety 4x400 metrów.

34. Halowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Belgradzie między 3 i 5 marca. Transmisje telewizyjne w Telewizji Polskiej oraz Eurosporcie. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników imprezy ze szczególnym uwzględnieniem potencjalnych startujących w bydgoskich mistrzostwach!

Maciej Jałoszyński (PZLA) dla LOC ME U23 Bydgoszcz 2017