MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Sofia Ennaoui, która w lipcu wystartuje w Bydgoszczy zyskała największe poparcie wśród internautów odwiedzających serwisy społecznościowe EuropeanAthletics. Zawodniczka wygrała głosowanie na najlepszą lekkoatletkę grudnia w Europie.   

W ostatnim miesiącu zeszłego roku podopieczna Wojciecha Szymaniaka wywalczyła w Chia mistrzostwo Europy w biegach przełajowych (w kategorii U23). Złoto Ennaoui było pierwszym medalem z najcenniejszego kruszcu w historii startów Polek na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych. Obecnie laureatka przebywa na zgrupowaniu w Republice Południowej Afryki, gdzie szlifuje formę przed sezonem halowym. Dla biegaczki MKL-u Szczecin, finalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro, najbliższym celem jest medal halowych mistrzostw Europy w Belgradzie (3-5 marca).  

Wśród mężczyzn lekkoatletą grudnia został niespełna 17-letni Norweg Jakob Ingebrigtsen, mistrz Europy w crossie w kategorii U20. Jednym z nominowanych był Konrad Bukowiecki kolejna medalowa nadzieja na bydgoskie zawody.

Autor: Maciej Jałoszyński