MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Rewanż za Igrzyska Olimpijskie podczas 11. Mistrzostw Europy U23 w Bydgoszczy – na rzutni do oszczepu zmierzą się złota medalistka z Rio de Janeiro Chorwatka Sara Kolak oraz polska rewelacja olimpijskich zmagań Maria Andrejczyk.

Kilka dni temu środowisko lekkiej atletyki obiegła wiadomość, że mistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem potwierdziła iż przygotowuje się do startu w przyszłorocznych mistrzostwach kontynentu do lat 23. Rewanż na Chorwatce chce na Stadionie Zawiszy wziąć Maria Andrejczyk – podopieczna Karola Sikorskiego w minionym sezonie przebojem wdarła się do światowej czołówki, czego ukoronowaniem było czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 - Cieszę się, że w Bydgoszczy będę mogła rywalizować z mistrzynią olimpijską Sarą Kolak. To będzie z pewnością świetny pojedynek i wierzę, że wezmę odwet za Rio. – zapewnia Maria Andrejczyk.

Smaku bydgoskiego konkursu oszczepniczek podczas lipcowych mistrzostw Europy dodaje również fakt, że obok Sary Kolak i Marii Andrejczyk na rzutni pojawi się także Klaudia Maruszewska. Zawodniczka z Ustki ma świetne wspomnienia z Bydgoszczy – w lipcu została na stadionie przy ul. Gdańskiej mistrzynią świata do lat 20, sprawiając jedną z największych sensacji czempionatu IAAF. 

- Z Klaudią przyjaźnimy się od wielu lat i nasza rywalizacja na rzutni w Bydgoszczy będzie dla nas obu niesamowita. Gdybyśmy obie mogły stanąć na podium to byłoby świetne przeżycie. Będziemy się z pewnością wzajemnie dopingować i wspierać. – przekonuje Andrejczyk.

11. Mistrzostwa Europy U23 odbędą się w Bydgoszczy od 13 do 16 lipca 2017 roku. Wśród potencjalnych polskich gwiazd imprezy można wymienić także m.in. finalistkę olimpijską Sofię Ennaoui, wicemistrzynię świata do lat 20 w sprincie Ewę Swobodę oraz fenomenalnego kulomiota młodego pokolenia Konrada Bukowieckiego.

Autor Maciej Jałoszyński/PZLA