MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

11. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy odbędą się za dwa lata, między 13 i 16 lipca 2017 roku, na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. 12 lipca 2015 roku w imieniu gospodarzy kolejnych mistrzostw flagę European Athletics na bieżni stadionu w stolicy Estonii odebrał Krzysztof Wolsztyński. Flagę przekazał Prezydent EA Norweg Svein Arne Hansena.

Polska zakończyła udział w 10. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy z 12 medalami. Biało-czerwoni wywalczyli cztery złote, pięć srebrnych i trzy brązowe krążki. To najlepszy występ naszej reprezentacji w zawodach tej rangi od 6 lat (w 2009 w Kownie Polacy stawali na podium aż 15 razy). W klasyfikacji medalowej Polska zajęła w Tallinnie czwarte miejsce za Niemcami, Francją i Rosją. Pod względem zdobytych krążków uplasowaliśmy się, wspólnie z ekipą trójkolorowych, na drugim miejscu. W klasyfikacji punktowej Polska na miejscu trzecim – 126 punktów i 26 finałów.

W stolicy Kujaw i Pomorza będą mogli wystartować m.in. Sofia Ennaoui, Konrad Bukowiecki czy Ewa Swoboda. To daje poważne podstawy do twierdzenia, że bydgoskie mistrzostwa będą nie mniej udane.

M. Jałoszyński PZLA/inf. własna